Home › Pozew o alimenty

Pozew o alimenty

Jeśli chodzi o pozew o alimenty to składać go może każda osoba, która jest uprawniona do otrzymywania świadczeń alimentacyjnych. W pierwszej kolejności alimenty obciążają zstępnych przed wstępnymi.

Jeśli nie ma zstępnych i wstępnych to w kolejce ustawia się ich rodzeństwo. Nasz pozew trzeba będzie zanieść do Sądu Rejonowego w miejscu gdzie mieszkamy albo przebywamy. Można również taki pozew złożyć w miejscu zamieszkania osoby pozwanej. Wielką zaletą składania pozwu rozwodowego jest to, że nie trzeba nic za to płacić. Jeśli chodzi o pozew o alimenty to warto wszystko skonsultować ze swoim adwokatem, a wtedy na pewno będziemy na ten temat wiedzieć o wiele więcej. 

Law_006.jpg

 

 

Nie zawsze wiemy jak stworzyć pozew, co w nim się ma znajdować i nie ma w tym nic dziwnego. Wiele osób pozywa drugą stronę o alimenty, dlatego adwokaci bardzo często się z takimi sprawami spotykają. Pomoc jest wskazana, dlatego trzeba będzie jak najszybciej zaczerpnąć informacji i wtedy dowiemy się czy mamy szanse na alimenty, a jeśli tak to na jak wysokie.

Alimenty dla dziecka

Najczęściej staramy się o alimenty dla dziecka. Jeśli dziecko się uczy to otrzymujemy na nie pieniądze aż do dwudziestego szóstego roku życia. Wysokość alimentów uzależniona jest od zarobków drugiej strony. Im więcej taka osoba zarabia tym więcej pieniędzy możemy otrzymać. Alimenty można w każdej chwili zwiększyć, ale na wniosek drugiej strony mogą one być zmniejszone. Sytuacje mogą być bardzo różne, dlatego raz mamy wyższe alimenty, a raz niższe. 
 
Law_008.jpg
 
Oczywiście lepiej by było gdyby były cały czas wysokie, ale jeśli druga strona straci prace albo zamieni ja na gorszą to może starać się o zmniejszenie alimentów. Jeśli ktoś chce wiedzieć więcej o alimentach to powinien odwiedzić stronę alimenty Warszawa, bo tutaj znajduje się to wszystko, co wiedzieć powinniśmy. Jest to napisane w taki sposób żebyśmy mogli to zrozumieć. Trzeba orientować się w prawie rodzinnym, dlatego trzeba tę stronę internetową szybko odwiedzić.