Home › Orzech włoski i laskowy - problem z insektami

Orzech włoski i laskowy - problem z insektami

Wiele osób czeka aż wreszcie będzie można zjeść orzechy, a tu nagle się okazuje, że jakiś insekt je zaatakował i nic z tego nie będzie. Jeszcze gorzej mają te osoby, które zawodowo zajmują się orzechami i z tego żyją.

Tutaj jakakolwiek strata jest bardzo mocno odczuwalna w budżecie, dlatego nie można sobie na to pozwolić. Trzeba starać się walczyć z insektami zanim na dobre się zadomowią i zniszczą wszystkie drzewa. Podstawowym problemem w przypadku orzecha włoskiego jak i laskowe są mszyce. Mszyce lubią drzewka owocowe i orzechy również, dlatego nie ma się cod dziwić, że każdego roku kupowane są jeszcze skuteczniejsze insektycydy, które je zwalczają. Nie jest to łatwe, bo za rok będzie ten sam problem. Niestety trzeba być na to przygotowanym, a wtedy w odpowiednim momencie zrobimy oprysk.

pole-3__2_.jpg
 

Zastosowanie insektycydów

W przypadku orzecha włoskiego najlepiej to zrobić od początku rozwoju kwiatostanu aż do połowy fazy kwitnienia. Wtedy oprysk jest bezpieczny, ale jednocześnie bardzo skuteczny. W sezonie można przeprowadzić nawet dwa takie opryski. W przypadku orzecha laskowego trzeba będzie oprysk wykonać od razy pierwszego liścia aż do połowy kwitnienia. Również w tym przypadku trzeba albo raczej można zastosować dwa opryski. 
 
orzech-laskowy.jpg
 
Orzech laskowy jest narażony na więcej ataków ze strony insektów. Poza mszycami może to być dłużynka, orzechowiec czy misecznik śliwowy. Trzeba wiedzieć, z jaką ilością wody rozmieszczać zawiesinę, którą kupiliśmy. Może to być w jednym jak i drugim przypadku od dwustu do nawet siedmiuset litrów na jeden hektar. Wszystkiego się dowiemy, jeśli wybierzemy insektycydy u producenta innvigo.com insektycydy. Ta firma jest przygotowana do tego żeby umożliwić nam walkę z insektami. U nich znajdziemy wszystko, co tylko chcemy. Oferowane środki ochrony roślin są wysokiej klasy, ale w niskiej cenie. Można przejrzeć ofertę tej firmy, a jeśli chcemy się czegoś dowiedzieć o insektach i środkach chemicznych to warto się z nimi skontaktować, bo mają w tym duże doświadczenie.