Home › Nurkowanie w Bałtyku

Nurkowanie w Bałtyku

Osoby, które chciały ponurkować w morzu mogą zacząć od morza bałtyckiego. Mamy je najbliżej i co ważne organizowanych jest wiele kursów nurkowania. Można nauczyć się nurkować, zdobyć odpowiednie uprawnienia.

 Wielu osobom wydaje się, że woda w Bałtyku jest brudna, co nie jest oczywiście prawdą. Wystarczy zanurkować w Kołobrzegu na pełnym morzu żeby się o tym przekonać. Na piętnaście metrów będziemy widzieć bez najmniejszego problemu. Na dnie w okolicach Kołobrzegu znajduje się dużo wraków, które będzie można eksplorować. To będzie niesamowite wydarzenie móc zejść na dno i zobaczyć wraki, które dziesiątki lat temu pływały.  Tych wraków jest naprawdę bardzo dużo, dlatego będzie można miło spędzić czas. Oczywiście nie do wszystkich z kilkunastu wraków zdążymy wejść, ale i może nam na to nie pozwolić pogoda. 

WrakiBaltyku-4.jpg

Wyprawa do Kołobrzegu

Dojazd zawsze organizujemy we własnym zakresie, ale to nie jest problem. Jeśli jedziemy w kilka osób to wyjdzie nam przejazd bardzo tanio.  Jeśli brakuje nam sprzętu do nurkowania to również trzeba będzie doliczyć sobie dodatkowe koszty. Ogólnie taka wyprawa nie jest droga, a obejmuje jedzenie, czas spędzony na wodzie, paliwo czy opłaty portowe. Wliczone w to są również pozwolenia na nurkowanie we wrakach.  Spać możemy w kajutach, co tylko nada tej wyprawie jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru. Podwodny świat wygląda całkowicie inaczej, dlatego tak wiele osób decyduje się na nurkowanie. Przenosimy się, chociaż na chwilę gdzieś gdzie wiele osób nigdy nie dotrze. To jest właśnie w tym najbardziej wyjątkowe.  Pływanie na dużych głębokościach nie jest takie łatwe, dlatego trzeba to robić pod okiem doświadczonych nurków. Wtedy czujemy się o wiele bezpieczniej. Na stronie http://www.bestdivers.pl/wyprawy/wraki-baltyku-okolice-kolobrzegu/ możemy znaleźć informacje o tym, kiedy organizowane będą najbliższe wyprawy. Zapiszemy się i będziemy czekać aż nadejdzie ten dzień. Na pewno po jednej wyprawie będziemy częściej wracać nad Bałtyk żeby sobie ponurkować.