Home › Jak wybrac dobrego fotografa slubnego

Jak wybrac dobrego fotografa slubnego

Jedną z bardzo ważnych i istotnych pamiątek ze ślubu są zdjęcia ślubne. Jednak mimo wszystko warto wiedzieć jak wybierać dobrego fotografa ślubnego, w końcu fotografia ślubna Kielce to bardzo skomplikowana sprawa. Warto wiedzieć na co zwracać uwagę przy wybieraniu dobrego fotografa ślubnego.
tort_weselny.jpg

1. Nie warto wybierać amatorów

Teoretycznie zdjęcia może wykonać ktokolwiek kto dysponuje całkiem niezłym sprzętem. Jednak przede wszystkim to rozwiązanie ma wadę ponieważ każdy gość ma się bawić, a nie zajmować się wykonywaniem zdjęć. Dodatkowo zawsze specjalista, który zajmuje się wykonywaniem zdjęć ma więcej baterii, kart pamięci czy też po prostu zajmuje się tylko i wyłączenie robieniem zdjęć.

2. Kiedy szukać fotografa?

Im wcześniej tym tak na prawdę lepiej. Im wcześniej znajdzie się odpowiedniego specjalistę tym w większości przypadków lepiej. Najczęściej fotografa rezerwuje się tak około 6 miesięcy przed ślubem. Zwykle też wybiera się fotografa z polecenia. Bardzo istotną kwestią jest odpowiednie portfolio fotografa. Wyszukiwać fotografów możemy poprzez wyszukiwarkę, wpisując do niej zapytanie typu: fotografia ślubna Kielce, a ukaże nam listę fotografów z danego miasta.
fotograf_na_weselu.jpg
 

3. Cena i zakres usług - rzecz najważniejsza

Najbardziej istotną kwestia jeśli chodzi o wybór fotografa powinien być zakres jego prac oraz cena jego usług. Przede wszystkim trzeba to określić takie rzeczy jak: ilość godzin pracy fotografa, czy czasami fotograf nie pracuje w duecie, czy zdjęcia będą dostępne dla nas w oryginalnej rozdzielczości czy też już po obróbce i czy ile i jakie albumy i zdjęcia otrzymamy. Wszystkie te kwestie należy rozważyć przed podpisaniem końcowej umowy. W przeciwnym wypadku można spodziewać się konfliktów, których można było odpowiednio wcześniej uniknąć. Warto więc dokładnie zastanowić się nad tego rodzaju kwestiami wybierając odpowiedniego fotografa. Wbrew pozorom może wydawać się to proste jednak tak na prawdę nie jest. Czasami lepiej poświęcić więcej czasu na wybór odpowiedniego specjalisty, który zajmie się wykonaniem fotografii ślubnej.