Home › Co warto zwiedzić na ukrainie

Co warto zwiedzić na ukrainie

Jednym z bardzo ciekawych miejsc, które warto zwiedzić jest Ukraina. Miejsc, które można tam zobaczyć jest naprawdę bardzo dużo i dlatego też wycieczki na Ukrainę cieszą się taką popularnością. Warto jednak wiedzieć co warto obejrzeć zanim się uda do tego pięknego kraju.

plaza_na_Ukrainie.jpg

Miasta

Przede wszystkim należy zobaczyć Lwów. Jest to bardzo ważne miasto, zwłaszcza dla polaków. Zobaczyć tu można przede wszystkim 44 wyjątkowe zabytkowe kamienice, katedrę łacińską czy też cmentarz Orląt Lwowskich. Oczywiście to nie jedyne miejsca warte zobaczenia. Innymi miastami, które warto obejrzeć na Ukrainie jest Kijów, Kamieniec Podolski czy też Charkowo. Każde z tych miast posiada wyjątkowe miejsca, które dobrze by było zobaczyć. Można zobaczyć między innymi pałac Katarzyny 2, wiele zabytków wpisanych na listę światowego UNESCO czy też wiele kościołów.

Odessa

Jest to największy port ukraiński, który znajduje się nad morzem czarnym. Jego podstawową funkcją jest transport ziarna, cukru czy też wielu innych materiałów. Poza tym jest to miejsce, w którym znajduje się bardzo duża flota statków i olbrzymi węzeł kolejowy. W mieście tym znajduje się także wiele innych zabytków wśród, których znaleźć można plaże, sanatoria, Pałac Woroncowów z XIX wieku, Filharmonia Miejska, synagoga z XIX wieku czy też latarnie morską. Można znaleźć także wiele innych ciekawych miejsc do zobaczenia w tym mieście.

Krym

To kolejne miejsce, które naprawdę warto zobaczyć podczas wizyty na Ukrainie. W tym miejscu spotykają się dwa różne światy. Jest tu bardzo wiele różnych miejsc przyrody. Występują tutaj pasma górskie, pustynie oraz zbiorniki wodne. Na Krymie znajduje się wiele różnych miejsc, które spodobają się miłośnikom przyrody. Jednak to nie jedyne co można znaleźć na Krymie. Znajdują się tam także wyjątkowe zabytki bizantyjskiej kultury. Jednym z wyjątkowych miejsc jest Pałac Chanów, który zajmuje ponad 4 ha powierzchni. Ogólnie miejsce to nazwa się czasem "muzeum pod gołym niebem".
opera_we_lwowie.jpg
 

Bukowina oraz Czarnohora

Bukowina to obszar, który znajduje się między Karpatami oraz Dniestrem. W Bukowinie znajdują się wzniesienia dochodzące do 537 metrów nad poziomem morza. Jednak cechą, która jest najbardziej charakterystyczną dla tego regionu jest zróżnicowanie etniczne. W tym regionie mieszkają Polacy, Żydzi, Niemcy czy też Lipowani. Jeżeli chodzi o Czarnohorę to wyjątkowe pasmo górskie, które znajduje się w zachodniej części Ukrainy Jak widać miejsc, które warto zobaczyć na Ukrainie jest bardzo dużo. Dlatego też właśnie wycieczki na Ukrainę z kresy.com cieszą bardzo dużą popularnością.